Notice: Cache failed on disk write, class stdClass, path /home/pb034800/www_root/cache/cmsapi/html/cmsapiDatabase/ddac8c367472d955e41dcc4e01839f2a in /home/pb034800/www_root/plugins/cmsapi/cmsapi/cmsapi.cache.php on line 55

odborné články o feng shui

Tlačiť
PDF

Polievka z japonskej bielej reďkovky, zázvoru a cibule na kašeľ

Tento recept je vhodný tak ako preevncia nachladnutí alebo aj pri prvých príznakoch a potiažach. Uvoľňuje kašeľ, pôsobí proti bolesti, slabosti a apatii v dôsledku nachladnutia. Vyháňa chlad a vietor z tela.

Tlačiť
PDF

Chrám ako symbol alebo úvaha o umení Svetla

 Kdokoľvek chceš ospevovať nádheru brán, neobdivuj kameň, ale prácu. Dielo sa skvie nádherou, avšak dielo, ktoré sa tak nádherne skvie, nech osvieti ducha, aby v pravde osvietený, dospel k pravému svetlu, tam kde Kristus je v pravde bránou.

To, čo je vnútri ukazuje už táto kamenná brána. Skrze hmotu povznáša sa duch, hoc slabý, k pravde, oslobodzuje sa od všetkého pozemského a vstupuje do svetla.

(nápis na bráne opátstva Saint Denis)

Tlačiť
PDF

Kultivácia a vnútorný rozvoj podľa deviatich palácov

Na základe veľmi priaznivých ohlasov účastníkov posledného kurzu medicínskeho qi gongu rád venujem tieto informácie pre širšie publikum.
Nech Vám mapa vyvinutá v starej Číne, ako predchodca moderných koučovacích metód, poslúži pre pochopenie vlastného života a udalostí, ktoré Vás v ňom sprevádzajú, aby ste hlbšie a jasnejšie porozumeli sebe, svetu a poslaniu v ňom.

Odporúčam pozrieť, vypočuť a vyskúšať si v nikým a ničím nerušnom pokoji...
S úctou a vďakou za Vašu pomoc a podporu Norbert Synčák

Tlačiť
PDF

Na čom sú založené výpočty časovania udalostí?

Výpočty používané aj v aplikácii Date Selection Guru pre výber vhodných dní a hodín vychádzajú zo starobylých techník čínskej metafyziky. Vo výpočtoch sme použili viacero algoritmov, ktoré majú za sebou niekoľko stáročnú tradíciu používania v Číne. Podrobné informácie nájdete v nasledovných riadkoch.

Tlačiť
PDF

História klasickej čínskej medicíny a akupunktúry

Pôvod čínskej medicíny, ktorá je bohatou klenotnicou ľudského poznania, je čiastočne zahalený tradíciou mýtov a legiend, ktoré sa prepletajú s historickými faktami a archeologickými nálezmi.  Ak sa chceme vydať po stopách jej vzniku, je potrebné sa presunúť v čase do obdobia viac ako 5 000 rokov dozadu.

Je to obdobie, ktoré sa nazýva ako „Mýtické obdobie“ starej Číny. Doba, v ktorej vládli a prinášali poznanie ľudstvu výnimočné osobnosti legendárnych cisárov. Predchodcovia tejto doby boli najstarší praktici čínskej medicíny nazývaný ako Wu Yi – Šamani liečitelia. V rodových líniách s prísnym výberom svojich nástupcov a pokračovateľov zhromažďovali a rozvíjali poznanie z „Ríše Ducha-Nebies“ a uplatňovali ho vo fyzickej hmotnej realite po viac ako 7000 rokov.